15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://etradepro.pl 300 true 0

Najpiękniejsze atrakcje Brazylii

Brazylia jest piątym, co do wielkości, krajem na świecie. Nie da się, więc za jednym razem zwiedzić wszystkich atrakcji, jakie to państwo oferuje. Niektórzy przejeżdżają tu specjalne by zobaczyć jak wygląda karnawał w Rio i słynną Copacabana – jedną z najgwarniejszych dzielnic Rio słynącą z przepięknej plaży w kształcę półksiężyca. Co jeszcze warto zobaczyć w słonecznej Brazylii?

Najpopularniejsze atrakcje w Brazylii

Oczywiście Rio de Janeiro – najbardziej znane miasto w Brazylii, a być może nawet całej Ameryki Łacińskiej. Sprawia ono wrażenia jakby wynurzało się z Oceanu Atlantyckiego i wznosiło ponad przepiękne białe plaże Copacabana oraz Ipanema. Rio de Janeiro jest miastem kontrastów. Z jednej strony mamy tętniącą życiem, nowoczesną metropolię, zaś z drugiej – największy na świecie las miejski. Poza tym miasto to odzwierciedla charakter całego kraju – mamy tutaj bogactwo kulturowe, muzykę, taniec i plaże.

Absolutnie podczas wycieczki do Brazylii nie można też pominąć Sao Paulo. W mieście tym czeka na turystów mnóstwo atrakcji, takich jak ciekawa architektura, wielobarwne targi, wspaniałe lokale gastronomiczne, a do tego bogata oferta kulturalna. Najchętniej odwiedzana jest stara cześć metropolii – Praca da Se, gdzie znajduje się neogotycka katedra metropolitalna z 92-metrowymi wieżami.

Brazylijskie cuda natury

Będąc w Brazylii koniecznie trzeba zahaczyć wodospady Iguazu, które znajdującej się na granicy Argentyny i Brazylii. Dzięki swym rozmiarom i niezaprzeczalnemu pięknu uznawane są za jeden z siedmiu nowych cudów natury. Te spektakularne kaskady rozciągnięte na przestrzeni kilku kilometrów, składają się w sumie z 275 wodospadów. Największą z nich jest kaskada Gardło Diabła mająca wysokość ponad 72 metrów.
Z pewnością cudownym przeżyciem będzie również wyprawa do Manaus, położonego w samym środku dżungli. Miejsce to odwiedzane jest przede wszystkim ze względu na Encontro das Aguas – Spotkanie Wód.

W poszukiwaniu nieco mocniejszych wrażeń warto udać się na jedną z wypraw w głąb dżungli, które oferują miejskie biura podróży.

Previous Post
Na jakie parametry zwracać uwagę wybierając akumulator samochodowy?